Svētdien, 21. jūnijā, “Zvejnieku parkā” Salacgrīvā noslēdzās Latvijas Zēnu Futbola festivāla (ZFF) B grupas turnīrs, kurā līdz pat pēdējai spēļu kārtai par uzvaru cīnījās četri dažādi klubi. Sacensību izskaņā nodemonstrējot izcilu sniegumu, pirmo vietu sev dramatiskā cīņā ieguva JFC Skonto, kas līdz ar to pēc gada pārtraukuma atgriezīsies A grupā. Svētdien komandas aizvadīja atlikušās divas spēļu kārtas. Jau vēstīts, ka pirmajā turnīra dienā kopvērtējuma līderpozīcijā izvirzījās FK Smiltene, bet otrajā sacensību dienā smiltenieši pirmo vietu saglabāja, tuvākos sekotājus – Rīgas Futbola skolu un FK Dinamo Rīga – gan apsteidzot par nieka tiesu. Tādējādi katra svētdienas cīņa gan vadošajām komandām, gan to sekotājiem bija ļoti nozīmīga, bet pēc katras no spēlēm situācija turnīra tabulā lika klubiem savas vietas mainīt. Visi svētdienas mači aizritēja saspringtā gaisotnē ar cīņu par katru laukuma metru, bet uz izšķirošajiem mačiem Salacgrīvu sasniedza arī lietus, kas sportisko spriedzi laukumā tikai vairoja.

FK Smiltene ceturtajā kārtā mērojās spēkiem ar JFC Skonto, kas iepriekšējās dienās sacentās ar mainīgām sekmēm.  Pēc uzvaras U-10 vecuma grupas komandu cīņā ar 4:1 smiltenieši nākamajos divos mačos piedzīvoja zaudējumus ar 0:1 un 0:3, tādējādi pēc ceturtās spēļu kārtas šķiroties no kopvērtējuma pirmās vietas. Smiltenes pārstāvju zaudējumus izmantoja Rīgas Futbola skola, kas mačos pret FK Dinamo Rīga ieguva divas uzvaras (2:1 U-11 grupā un 1:0 U-12 grupā). Lai arī U-10 vecuma grupā ar 4:0 pārāki bija FK Dinamo Rīga pārstāvji, kopvērtējuma pirmo vietu uz to brīdi pārņēma Rīgas Futbola skola, apsteidzot FK Smiltene par diviem punktiem. Citā ceturtās kārtas duelī tikās FK Ventspils OC un JFA Jelgava. Šeit divas uzvaras ieguva ventspilnieki (3:1 U-11 grupā un 3:0 U-12 grupā), bet pie viena panākuma tika jelgavnieki (2:0 U-10 grupā).

Tādējādi pirms noslēdzošās kārtas tieši JFA Jelgava atkāpās uz kopvērtējuma pēdējo vietu, tomēr par saspringto situāciju tabulā liecināja tas, ka jelgavniekus no līderiem šķīra vien pieci punkti. Noslēdzošajā, piektajā, kārtā savā starpā tikās FK Smiltene un Rīgas Futbola skolaFK Ventspils OC un FK Dinamo Rīga, kā arī JFC Skonto un JFA Jelgava. Smiltenieši pirmajos divos mačos pret Rīgas Futbola skolu uzvarēja ar 5:2 un 2:1, kamēr arī JFC Skonto tika pie diviem panākumiem pār JFA Jelgava ar 4:0 un 4:2. Tādējādi pirms noslēdzošās U-12 vecuma grupas spēles FK Smiltene atgriezās kopvērtējuma pirmajā vietā, apsteidzot JFC Skonto par tikai vienu punktu. Tomēr U-12 vecuma grupu cīņā smiltenieši atzina Rīgas Futbola skolas pārākumu, kamēr JFC Skonto vēlreiz uzvarēja jelgavniekus un līdz ar to dramatiski ieguva sev pirmo vietu.

JFC Skonto iepriekš bija stabila ZFF A grupas vērtība, līdz šim pēdējo reizi tajā uzvarot 2008. gadā. Pērn JFC Skonto zaudēja vietu A grupā, tāpēc pirmoreiz vēsturē sacentās B grupā. Rīgas Futbola skola noslēdza labāko trijnieku, aiz sevis atstājot FK Dinamo Rīga un FK Ventspils OC. Pēdējo vietu turnīrā negaidīti ieņēma ilggadēja B grupas dalībniece JFA Jelgava, kas līdz ar to 2016. gadā spēlēs ZFF C grupas sacensībās. Visās trīs turnīra dalības grupās sacenšas iesaistīto klubu U-10, U-11 un U-12 vecuma komandas, bet komandu rezultāti tiks vērtēti kopējā klubu ieskaitē, kas noteiks valsts spēcīgāko jaunatnes futbola klubu. Sezonas ievadā no 5. līdz 7. jūnijam Salacgrīvā vienkopus pulcējās C grupas komandas, pirmo vietu izcīnot Valmieras FK, bet no 3. līdz 5. jūlijam cīņā dosies A grupas pārstāvji. ZFF 2015. gada turnīra A grupas pēdējās vietas ieguvēji 2016. gadā spēlēs B grupā, bet B grupas uzvarētāji saņems ceļazīmi uz A grupu.

Tāpat B grupas pēdējās vietas ieguvēji 2016. gadā spēlēs C grupā, bet C grupas uzvarētāji saņems ceļazīmi uz B grupu. Savukārt C grupas pēdējo divu vietu ieguvēji nevarēs piedalīties 2016. gada ZFF, kamēr C grupas izkritēju vietu 2016. gadā ieņems komandas pēc Latvijas Jaunatnes čempionāta sacensību reitinga, ko nosaka LFF Sacensību daļa. Toms Ārmanis Latvijas Futbola federācija | sabiedrisko attiecību speciālists Tālr.: +371 26549069 E-pasts: toms.armanis@lff.lv Adrese: Grostonas iela 6b, Rīga, LV-1013